setkání ak. obce FP – 28. 3. 2017

konec LS – 26. 5. 2017

SZZ z INF – 20. 6. 2017

Informace k přijímacímu řízení

Videonávody – STAG a budovy (Z. Švanda)

Pojmenovali jsme posluchárnu po profesorovi Zelinkovi

Na přelomu května a června proběhla v Hejnicích 52. česko-slovenská konference o kombinatorice a teorii grafů. Této konference se v minulosti pravidelně zúčastňoval náš kolega prof. Bohdan Zelinka, po němž jsme pojmenovali seminární místnost kateder matematiky. Připevnění Bohdanovy plaketky proběhlo v předvečer konference v neděli 28. května za účasti Bohdanových kolegů a přátel a předcházela mu hammersteinovská přednáška v podání děkana matfyzu prof. Jana Kratochvíla (více o profesoru Hammersteinovi a jeho přednáškách v závěru publikace Na slovíčko s Bohdanem). Milá byla účast Václava Kazdy z katedry fyziky, Bohdanova spolužáka z jedenáctiletky.

Více o konferenci (na jejíž organizaci se katedra podílela) na www.matfyz.cz/clanky/934-setkani-matematiku-v-hejnicich.