Informace pro studenty 1. ročníku FM o předmětu ULA.

Zkouška je písemná a má dvě části - teoretickou a praktickou.

Teoretická část se skládá ze dvou otázek a k jejímu úspěšnému složení je potřeba odpovědět na alespoň jednu otázku dobře. Upozorňuji, že odpovědi se hodnotí pouze správně-špatně a dvě odpovědi "napůl" nedávají v tomto případě dohromady jednu dobře. Seznam všech otázek, které se mohou objevit v teoretické části, naleznete zde.

Praktická část je tvořena pěti příklady. Pro úspěch v praktické části je potřeba získat alespoň 50 bodů, počet získaných bodů pak rozhoduje o známce. Přehled úloh, které je doporučeno umět spočítat u zkoušky naleznete zde.

K úspěšnému složení zkoušky je potřeba uspět jak v teoretické tak praktické části. Z tohoto požadavku nebudou žádné výjimky a ani příklady spočítané na sto bodů nepovedou k úspěšnému absolvování zkoušky bez alespoň jedné správné odpovědi na teoretickou otázku.

Ukázka staršího zkouškového testu.

Milan Cvrček
milan(tečka)cvrcek(zavináč)tul(tečka)cz